End Userمقالات

ایمنی کارکنان در کارخانجات بعد از کرونا

تولیدی ها از گذشته تا کنون راهکارهایی مانند دوربین مداربسته و ویدئوآنالیتیک را برای ایمنی و حفاظت خود به کار گرفته اند. بنابراین چالش هایی که بعد از کرونا برای حفظ ایمنی کارکنان به وجود می آید باید به سرعت مد نظر قرار گیرند.

Stuart Rawling (استوارت رالینگ)، نایب رئیس فناوری و امور مشتریان در کمپانی Pelco در این مورد اظهار داشت: «دوراهی که در این فضا وجود دارد آن است که هر یک از تولیدکنندگان نیازها و رویکردهای متفاوتی دارد. تسهیلاتی که طی فرآیند تولید خود از حیوانات زنده استفاده می کنند نیاز به اجرای فرآیندهای متفاوتی دارند؛ اما همگی بر یک مورد متمرکز هستند: حفظ ایمنی کارکنان و پایین نگاه داشتن خطرات.

ارزیابی خطر در صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، افزایش دغدغه ها در مورد حفظ حجم تولید و مقابله با خطرات ابتلا به کرونا و مسائل مربوط به پاندمی، نشان می دهند که این تسهیلات در تشخیص و بهره برداری از فناوری هایی که به افزایش ایمنی کمک می کنند با پیچیدگی های بیشتری مواجه شده اند.

ایمنی در تولید با کارکنان کمتر

به گفته Johan Akesson (جوهان اکسون)، مدیر توسعه تجاری در زیرساخت های حساس و صنعتی کمپانی Axis Communications، با توجه به مقررات جدید مربوط به کرونا در مورد لزوم کاهش تراکم کارکنان و محدود کردن تردد افراد در محیط کار، چالش های متعددی به وجود آمد.

Akesson افزود: «کمتر شدن تعداد افراد یعنی چشمان کمتر برای نظارت بر خطرات ایمنی کارکنان و یا غفلت از ورود افراد غیر مجاز به محدوده. دسترسی نظارتی به مکان های خاص برای جلوگیری از نفوذ غیر مجاز، سرقت یا خرابکاری، لازم و ضروری است. برای مثال، مکان های مختص جمع آوری و دریافت که در آنجا مراجعین زیادی تردد می کنند، می توانند عامل نگرانی باشند؛ به ویژه برای برخی صنایع مانند بخش تولید مواد غذایی».

حفظ ایمنی کارکنان نیز با توجه به کاهش افراد حاضر در محل های کاری، چالش برانگیزتر شده است. اگر حادثه ای روی دهد، افراد کمتری در کارخانه حضور دارند تا متوجه شده و هشدارهای لازمه را فعال نمایند. همچنین جایگزینی موقت افرادی که محیط کار و سیاست های آن را به خوبی نمی شناسند، به دغدغه ایمنی جدیدی تبدیل شده است.

خطرات حفاظتی در تولید

اگرچه بحران کنونی مربوط به سلامت افراد بر زندگی طبیعی از بسیاری جهات تأثیر گذاشته است، اما تهدیدات و خطرات رایج در کارخانجات هنوز هم وجود دارد و باید در کنار عوامل جدید اضافه شده، به آنها نیز پرداخت. اکسس کنترل، ویدئو و نظارت تصویری و حفاظت پیرامونی، ستون های اصلی حفاظت به شمار می روند.

Bruce Montgomery (بروس مونتگومری)، مدیر توسعه تجاری در کمپانی Honeywell اظهار داشت که بسیاری از کارخانجات باید توجه کنند که چگونه خود را با سیاست ها و مقررات جدید وفق دهند؛ مانند بررسی علائم سلامت و فاصله گذاری اجتماعی. خوشبختانه با حداقل تنظیمات، بسیاری از ابزارهای حفاظتی سنتی را می توان برای بازگرداندن افراد و مقابله با این نگرانی ها به کار برد.

راهکارهایی برای جلب اعتماد دوباره کارکنان

مهم ترین اولویت تولیدکنندگان در حال حاضر، باز گرداندن شرایط سابق در کنار اجرای تمامی دستورالعمل های بهداشتی است. به همین منظور، کارکنان آنان باید به محل کار بازگردند در حالی که احساس امنیت و ایمنی کافی نیز داشته باشند.

Montgomery در نهایت خاطر نشان کرد که تمامی این موارد ضروری را می توان با محدود کردن کار افراد و زمان دادن به پرسنل برای تمرکز بر وظایف حساس و مهم دیگر، به اجرا درآورد. کارکنان باید بدانند که اولویت اول کارفرمایشان، حفظ سلامت آنان است. بنابراین برای حفظ اطمینان کارکنان هنگام بازگشت آنان به کار، نحوه برقراری ارتباط ضروری خواهد بود.

ثبت یک پاسخ