مقالاتنظارت تصویری

جزئیات قانون تحریم دو کمپانی هایک ویژن و داهوا

اخیراً دولت ایالات متحده، قانونی را در مورد داهوا و هایک ویژن مصوب کرده است. Hikevision و Dahua، دو کمپانی بزرگ چینی در زمینه تولید و ارائه تجهیزات و راهکارهای نظارت تصویری هستند. بر اساس این قانون در صنعت حفاظت، یکپارچه سازان و فروشندگان سیستم های حفاظتی که با دولت فدرال ایالات متحده همکاری می کنند، از فروش محصولات نظارت تصویری این کمپانی ها به مشتریان خود، منع می شوند.
تهدیدی رو به رشد

قانون جدید دولت فدرال ایالات متحده، برای توجیه این محدودیت های جدید توضیح داده است: «این کمپانی های بزرگ و باتجربه چینی، ترکیبی از شیوه های جاسوسی سنتی و مدرن را در زنجیره تولید و خدمات سایبری محصولات خود به کار گرفته اند تا به زیرساخت های حساس و اطلاعات مهم و نیز اَسرار صنعتی مصرف کنندگان دسترسی پیدا کنند. استفاده از زنجیره تولید توسط این کمپانی ها، تهدیدی جدی و رو به رشد برای بنگاه های اقتصادی و زیرساخت های حساس ایالات متحده به شمار می رود».

قوانین فدرال

مؤسسات فدرالی که این قانون را تصویب کردند عبارتند از دپارتمان دفاع (DoD)، مدیریت خدمات عمومی (GSA) و سازمان ملی هوانوردی و فضایی (NASA).

همچنین تجهیزات مخابراتی، شامل تجهیزات یا خدمات ارائه شده توسط کمپانی های Huawei Technology و ZTE، که هر دو از کمپانی های بزرگ مخابراتی چینی هستند نیز مشمول این تحریم شده اند.

محدودیت ها و ممنوعیت ها

در این قانون ذکر شده است: «این ممنوعیت شامل استفاده از … تجهیزات یا خدمات می شود». در صنعت حفاظت، این عبارت بدان معنا است که یکپارچه سازانی که تجهیزات مذکور را «استفاده کنند»، از فروش محصولات به دولت محروم و ممنوع خواهند شد. بنابراین حتی یکپارچه سازانی که این تجهیزات را در مجموعه خودشان راه اندازی کنند یا به مشتریانشان بفروشند نیز مشمول این تحریم خواهند شد. در مورد ارائه خدمات حفاظتی نیز این شرایط صدق می کند.

ثبت یک پاسخ