معرفی پروژه ها

تجهیز بندر تاورانگا به راهکارهای کنترل دسترسی Gallagher

بندر Tauranga به عنوان بزرگ‌ترین و پر رفت‌وآمدترین بندر نیوزلند، ۱۹۰ هکتار مساحت دارد و هر سال بالغ بر ۱۵۰۰ کشتی و ۸۴۰ هزار قایق بیست فوتی در آنجا تردد می‌کنند. این بندر همچنین دروازه‌ی شلوغی برای صادرات و واردات به شمار می‌رود.

بنابراین تاورانگا به دلیل وسعت زیاد و وجود راه‌های ارتباطی دریا، جاده و راه‌آهن، از نظر حفاظت و ایمنی باید به دقت مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد و به راهکارهای قدرتمند و پیشرفته‌ای مجهز گردد. در سال ۲۰۰۴ بندر تاورانگا با معرفی قانون حفاظت تسهیلات کشتی و بندر (قانون ISPS) با چالش‌های حفاظتی جدیدی مواجه شد.

این قانون جدید به دنبال حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در ایالات متحده مصوب شد و معیارهای جدیدی را برای دولت‌ها، کشتی‌ها و بندرها تعیین کرد.

یک عامل کلیدی برای اجرای این قانون در بندر تاورانگا، محدود کردن و کنترل دسترسی در بندر و اطراف آن بود. به منظور مدیریت نقاط ورود و خروج این بندر که تعدادشان نیز کم نبود، سیستم کنترل دسترسی کمپانی Gallagher در ۱۲ گیت دسترسی جاده‌ای، ۴ گیت دسترسی راه‌آهن و بیش از ۶۰ درب نصب شد. کمپانی استرالیایی Gallagher تولیدکننده‌ی تجهیزات و راهکارهای کنترل دسترسی، فنس‌ها و حفاظت پیرامونی می‌باشد.

این کمپانی به منظور ارائه‌ی یک سیستم کنترل دسترسی استاندارد از سیستم نظارت تصویری یکپارچه نیز استفاده کرد. راهکار کمپانی به نام Callenge به اپراتورها این امکان را می‌دهد تا هویت افرادی که کارت دارند را به کمک تصویر زنده‌ای که از نقطه‌ی دسترسی مورد نظر گرفته شده، بررسی کنند. این قابلیت نیاز به حضور پرسنل مراقب در کنار گیت‌ها را به شدت کاهش داد. به دلیل تعداد بسیار زیاد افرادی که هر روز در این بندرگاه تردد می‌کنند، به یک سیستم قدرتمند نیاز بود تا بتواند پایگاه داده‌ی بزرگ و وسیعی را مدیریت نماید. اگرچه پرسنل حفاظتی بندر تنها ۱۷۰ نفر بودند، در حال حاضر ۹۰۰۰ کاربرِ دارای کارت دسترسی در بندر تردد می‌کنند.

سیستم کنترل دسترسی Gallagher موجب شد تا مدیریت پایگاه داده‌ی پرسنل بندر در حداقل زمان ممکن صورت گیرد. وجود این سیستم باعث شده که هم اکنون پس از گذشت بیش از ۱۰ سال و با وجود افزایش چشمگیر فعالیت‌ها و فضای بندر، تعداد پرسنل بخش حفاظت از سال ۲۰۰۴ تاکنون ثابت باقی بماند.

ثبت یک پاسخ